C927U332MZVDBAWL40
Mfr.Part #
C927U332MZVDBAWL40
Description
CAP CER 3300PF 440VAC Y5V RADIAL
Ceramic Capacitors
Rated (AC) Voltage (URac) :
400V
Additional Feature :
RATED AC VOLTAGE (V): 440
Tolerance :
±20%
ECCN Code :
EAR99
Multilayer :
yes
Height :
9mm
Ratings :
X1, Y2
Dielectric :
Y5V
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Series :
C900AC SFTY X1-440 Y2-300
Width :
5mm
Temperature Coefficient :
Y5V F
Terminal Pitch :
7.5mm
Voltage - Rated :
440VAC
Voltage - Rated AC :
300V
Lead Spacing :
0.295 7.50mm
Lead Style :
Formed Leads - Kinked
Packaging :
Bulk
Terminal Finish :
Tin (Sn)
JESD-609 Code :
e3
Terminal Shape :
Wire
Temperature Characteristics Code :
Y5V
Size Code :
Capacitance :
3300pF
Number of Terminations :
2
Size / Dimension :
0.354Dia 9.00mm
Lead Pitch :
7.493mm
Safety
Length :
9mm
Lead/Base Style :
Kinked
Composition :
Ceramic
KEMET C927U332MZVDBAWL40
C900AC SFTY X1-440 Y2-300 3300pF 440VAC Ceramic Capacitor ±20% Y5V F 0.354Dia 9.00mm -40°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial, Disc