C927U330JYNDAAWL45
Mfr.Part #
C927U330JYNDAAWL45
Description
CAP CER 33PF 400VAC C0G/NP0 RAD
X1, Y2
Dielectric :
NP0
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Published :
ECCN Code :
EAR99
Pbfree Code :
yes
Number of Terminations :
2
Lead Spacing :
0.295 7.50mm
Capacitance :
33pF
Voltage - Rated :
400VAC
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Lead Pitch :
7.493mm
Lead Style :
Straight
Voltage - Rated AC :
250V
Size / Dimension :
0.354Dia 9.00mm