C927U222MYWDAA7317
Mfr.Part #
C927U222MYWDAA7317
Description
CAP CER 2200PF 400VAC Y5U RADIAL
Ceramic Capacitors
Factory Lead Time :
111 Weeks
Pbfree Code :
yes
Lead Spacing :
0.295 7.50mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
ECCN Code :
EAR99
Packing Method :
Ammo Pack
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Series :
C900AC SFTY X1-400 Y2-250
Mount :
Through Hole
Additional Feature :
RATED AC VOLTAGE (V): 400
Size / Dimension :
0.354Dia 9.00mm
Capacitance :
2200pF
Voltage - Rated AC :
250V
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Temperature Characteristics Code :
Y5U
JESD-609 Code :
e3
Mounting Type :
Through Hole
Number of Terminations :
2
Applications :
Safety
Terminal Shape :
Wire
Temperature Coefficient :
Y5U E
Lead Pitch :
7.493mm
Ratings :
X1, Y2
Composition :
Ceramic
Tolerance :
±20%
Packaging :
Tape and Box (TB)
Multilayer :
yes
Voltage - Rated :
400VAC
Lead Style :
Straight
Dielectric :
Y5U
Package / Case :
Radial, Disc
Published :
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Datasheets
C927U222MYWDAA7317
KEMET C927U222MYWDAA7317
C900AC SFTY X1-400 Y2-250 2200pF 400VAC Ceramic Capacitor ±20% Y5U E 0.354Dia 9.00mm -40°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial, Disc