C321C750G3G5TA
Mfr.Part #
C321C750G3G5TA
Manufacturer
KEMET
Package / Case
Radial
Description
CAP CER 75PF 25V C0G/NP0 RADIAL
Manufacturer :
KEMET
Product Category :
Ceramic Capacitors
Package / Case :
Radial
Capacitance :
75pF
Factory Lead Time :
13 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Series :
GoldMax 300 Comm C0G
Voltage - Rated :
25V
Applications :
GENERAL PURPOSE
Packaging :
Bulk
Pbfree Code :
yes
Size / Dimension :
0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm
Mounting Type :
Through Hole
Feature :
Low ESL
Lead Style :
Formed Leads
Height Seated (Max) :
0.260 6.60mm
Lead Spacing :
0.250 6.35mm
Tolerance :
±2%
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Datasheets
C321C750G3G5TA
KEMET C321C750G3G5TA
GoldMax 300 Comm C0G 75pF 25V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Radial
C321C750G3G5TA Overview
This device's program size/dimension is 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
C321C750G3G5TA Features
a size/dimension of 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm