C321C680GAG5TA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
C321C680GAG5TA
Manufacturer
KEMET
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
CAP CER 68PF 250V C0G/NP0 RADIAL
Manufacturer :
KEMET
Product Category :
Ceramic Capacitors
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
250V
Package / Case :
Radial
Pbfree Code :
yes
Height Seated (Max) :
0.260 6.60mm
Factory Lead Time :
13 Weeks
Tolerance :
±2%
Mounting Type :
Through Hole
Series :
GoldMax 300 Comm C0G
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Lead Style :
Formed Leads
Lead Spacing :
0.250 6.35mm
Packaging :
Bulk
Size / Dimension :
0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm
Capacitance :
68pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Applications :
GENERAL PURPOSE
Feature :
Low ESL
Datasheets
C321C680GAG5TA
KEMET C321C680GAG5TA
GoldMax 300 Comm C0G 68pF 250V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Radial
C321C680GAG5TA Overview
This device's program size/dimension is 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
C321C680GAG5TA Features
a size/dimension of 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm