C321C390GAG5TA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
C321C390GAG5TA
Manufacturer
KEMET
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
CAP CER 39PF 250V C0G/NP0 RADIAL
Manufacturer :
KEMET
Product Category :
Ceramic Capacitors
Mounting Type :
Through Hole
Tolerance :
±2%
Height Seated (Max) :
0.260 6.60mm
Voltage - Rated :
250V
Packaging :
Bulk
Series :
GoldMax 300 Comm C0G
Lead Spacing :
0.250 6.35mm
Lead Style :
Formed Leads
Feature :
Low ESL
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
13 Weeks
Package / Case :
Radial
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Applications :
GENERAL PURPOSE
Capacitance :
39pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Pbfree Code :
yes
Datasheets
C321C390GAG5TA
KEMET C321C390GAG5TA
GoldMax 300 Comm C0G 39pF 250V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Radial
C321C390GAG5TA Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0.
C321C390GAG5TA Features
a size/dimension of 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm