C3216X8R2A104K115AE
Mfr.Part #
C3216X8R2A104K115AE
Description
CAP CER 0.1UF 100V X8R 1206
Ceramic Capacitors
Case Code (Metric) :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Reach Compliance Code :
Unknown
Surface Mount
Case Code (Imperial) :
Factory Lead Time :
20 Weeks
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Voltage - Rated :
100V
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 2 months ago)
Thickness :
1.2954mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
X8R
Capacitance :
0.1μF
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Published :
Pbfree Code :
yes
Datasheets
C3216X8R2A104K115AE
TDK Corporation C3216X8R2A104K115AE
C 0.1μF 100V Ceramic Capacitor ±10% X8R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C 2 Terminations Soft Termination Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)