C3216X8R1E474K085AA
Mfr.Part #
C3216X8R1E474K085AA
Description
CAP CER 0.47UF 25V X8R 1206
Ceramic Capacitors
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Capacitance :
0.47µF
Temperature Characteristics Code :
X8R
ROHS3 Compliant
Depth :
1.6mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
C
Feature :
High Temperature
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Termination :
SMD/SMT
Case Code (Metric) :
Factory Lead Time :
20 Weeks
Height :
850μm
Voltage - Rated DC :
25V
Composition :
Ceramic
Thickness :
990.6μm
Tolerance :
±10%
Thickness (Max) :
0.039 1.00mm
Weight :
16.187578mg
ECCN Code :
EAR99
Number of Pins :
2
Temperature Coefficient :
X8R
Datasheets
C3216X8R1E474K085AA
TDK Corporation C3216X8R1E474K085AA
C 0.47μF Ceramic Capacitor ±10% X8R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C 2 Terminations High Temperature Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)