C3216X8R1E155K160AE
Mfr.Part #
C3216X8R1E155K160AE
Description
CAP CER 1.5UF 25V X8R 1206
Capacitance :
1.5μF
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Voltage - Rated :
25V
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Temperature Coefficient :
X8R
Thickness (Max) :
0.075 1.90mm
Tolerance :
±10%