C3216X7T2E224M160AA
Mfr.Part #
C3216X7T2E224M160AA
Description
CAP CER 0.22UF 250V X7T 1206
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Length :
3.2mm
Temperature Characteristics Code :
X7T
Thickness (Max) :
0.071 1.80mm
Temperature Coefficient :
X7T
Tolerance :
±20%
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 1 month ago)
Thickness :
1.8034mm
Case Code (Imperial) :
Width :
1.6mm
2
Rated (DC) Voltage (URdc) :
250V
Height :
1.6mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Factory Lead Time :
20 Weeks
Published :
Capacitance :
0.22µF
Voltage - Rated :
250V
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Lead Free :
Lead Free
C
HTS Code :
Datasheets
C3216X7T2E224M160AA
TDK Corporation C3216X7T2E224M160AA
C 0.22μF 250V Ceramic Capacitor ±20% X7T 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)