C3216X7S3D471K130AE
Mfr.Part #
C3216X7S3D471K130AE
Description
CAP CER 470PF 2KV X7S 1206
Temperature Coefficient :
X7S
Mount :
Surface Mount
Case Code (Metric) :
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
Weight :
16.187578mg
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Rated (DC) Voltage (URdc) :
2000V
Tolerance :
±10%
Published :
Termination :
SMD/SMT
1206 (3216 Metric)
Case Code (Imperial) :
Width :
1.6mm
Thickness :
1.4478mm
Tape and Reel (TR)
Multilayer :
yes
Height :
1.3mm
Feature :
Soft Termination
Voltage - Rated DC :
2kV
Capacitance :
470pF
Length :
3.2mm
ECCN Code :
EAR99
Temperature Characteristics Code :
X7S
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
ROHS3 Compliant
TDK Corporation C3216X7S3D471K130AE
C 470pF Ceramic Capacitor ±10% X7S 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Soft Termination Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)