C3216X7R2A333M115AA
Mfr.Part #
C3216X7R2A333M115AA
Description
CAP CER 0.033UF 100V X7R 1206
Ceramic Capacitors
Weight :
16.187578mg
Mount :
Surface Mount
Voltage - Rated DC :
100V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Characteristics Code :
X7R
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Factory Lead Time :
52 Weeks
Capacitance :
0.033µF
Temperature Coefficient :
X7R
HTS Code :
Composition :
Ceramic
Case Code (Imperial) :
Length :
3.2mm
Height :
1.6mm
Thickness :
1.2954mm
Tolerance :
±20%
Depth :
1.6mm
Termination :
SMD/SMT
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
ROHS3 Compliant
Lifecycle Status :
PRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 1 month ago)
Datasheets
C3216X7R2A333M115AA
TDK Corporation C3216X7R2A333M115AA
C 0.033μF Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)