C3216X7R2A154M160AA
Mfr.Part #
C3216X7R2A154M160AA
Description
CAP CER 0.15UF 100V X7R 1206
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Thickness :
1.2954mm
C
Voltage - Rated DC :
100V
Length :
3.2mm
Temperature Characteristics Code :
X7R
Depth :
1.6mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Termination :
SMD/SMT
Case Code (Metric) :
Temperature Coefficient :
X7R
Height :
1.6mm
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
HTS Code :
Multilayer :
yes
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 1 month ago)
Composition :
Ceramic
Factory Lead Time :
12 Weeks
Capacitance :
0.15μF