C3216X5R2A224K115AA
Mfr.Part #
C3216X5R2A224K115AA
Description
CAP CER 0.22UF 100V X5R 1206
Thickness :
1.2954mm
e3
Voltage - Rated DC :
100V
Operating Temperature :
-55°C~85°C
Lifecycle Status :
PRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 1 month ago)
Temperature Coefficient :
X5R
Height :
1.15mm
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Tolerance :
±10%
Factory Lead Time :
28 Weeks
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Width :
1.6mm
Published :
HTS Code :
Capacitance :
0.22µF
Length :
3.2mm
Temperature Characteristics Code :
X5R
Datasheets
C3216X5R2A224K115AA
TDK Corporation C3216X5R2A224K115AA
C 0.22μF Ceramic Capacitor ±10% X5R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~85°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)