C3216JB2E473M160AA
Mfr.Part #
C3216JB2E473M160AA
Description
CAP CER 0.047UF 250V JB 1206
Ceramic Capacitors
Composition :
Ceramic
Thickness :
1.7526mm
Temperature Coefficient :
JB
Voltage - Rated DC :
250V
Factory Lead Time :
12 Weeks
Thickness (Max) :
0.069 1.75mm
Height :
1.6mm
Termination :
SMD/SMT
Length :
3.2mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 1 month ago)
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Case Code (Imperial) :
HTS Code :
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-25°C~85°C
Capacitance :
0.047µF
Temperature Characteristics Code :
JB
Datasheets
C3216JB2E473M160AA
TDK Corporation C3216JB2E473M160AA
C 0.047μF Ceramic Capacitor ±20% JB 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -25°C~85°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)