C3216CH2J101J060AA
Mfr.Part #
C3216CH2J101J060AA
Description
CAP CER 100PF 630V CH 1206
Temperature Characteristics Code :
CH
HTS Code :
Voltage - Rated :
630V
Temperature Coefficient :
CH
Published :
Length :
3.2mm
Thickness :
762μm
Height :
0.6mm
Width :
1.6mm
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Rated (DC) Voltage (URdc) :
630V
Tolerance :
±5%
Capacitance :
100pF
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Operating Temperature :
-25°C~85°C
Factory Lead Time :
12 Weeks
yes
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 1 month ago)
Thickness (Max) :
0.030 0.75mm
Datasheets
C3216CH2J101J060AA
TDK Corporation C3216CH2J101J060AA
C 100pF 630V Ceramic Capacitor ±5% CH 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -25°C~85°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)