C2220X205K2RLC7800
Mfr.Part #
C2220X205K2RLC7800
Description
CAP CER 2UF 200V X7R 2220
Tolerance :
±10%
Package :
Series :
KONNEKT Comm X7R
Lead Style :
Features :
Low ESL (Stacked), Soft Termination
Thickness (Max) :
0.134" (3.40mm)
Applications :
Boardflex Sensitive
Ratings :
Voltage - Rated :
200V
Size / Dimension :
0.232" L x 0.197" W (5.90mm x 5.00mm)
Failure Rate :
Package / Case :
2220 (5750 Metric)
Height - Seated (Max) :
Product Status :
Active
Capacitance :
2 μF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Lead Spacing :
KEMET C2220X205K2RLC7800
KONNEKT Comm X7R 2 μF 200V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.232" L x 0.197" W (5.90mm x 5.00mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
C2220X205K2RLC7800 Overview
A program's size/dimension is 0.232" L x 0.197" W (5.90mm x 5.00mm) for this device.Its coefficient is X7R and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
C2220X205K2RLC7800 Features
a size/dimension of 0.232" L x 0.197" W (5.90mm x 5.00mm)