C2220C823J1GAC7800
Mfr.Part #
C2220C823J1GAC7800
Package / Case
2220 (5750 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.082UF 100V NP0 2220
Ceramic Capacitors
Features :
Low ESL
Series :
SMD Comm C0G
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Thickness (Max) :
0.045" (1.15mm)
Ratings :
Voltage - Rated :
100V
Lead Spacing :
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Base Product Number :
C2220C
Package / Case :
2220 (5750 Metric)
Applications :
GENERAL PURPOSE
Capacitance :
0.082 µF
Product Status :
Active
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) :
Failure Rate :
Lead Style :
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package :
Digi-Reel?
KEMET C2220C823J1GAC7800
SMD Comm C0G 0.082 μF 100V Ceramic Capacitor ±5% C0G, NP0 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)