C2220C223KGRACAUTO
Mfr.Part #
C2220C223KGRACAUTO
Package / Case
2220 (5750 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 2220 22NF 2000V X7R 10%
Tolerance :
±10%
Temperature Coefficient :
X7R
Factory Lead Time :
31 Weeks
Feature :
Low ESL, High Voltage
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Package / Case :
2220 (5750 Metric)
Series :
SMD Auto X7R HV
Thickness (Max) :
0.106 2.70mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Ratings :
AEC-Q200
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated DC :
2kV
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Dielectric Material :
Ceramic
Applications :
Automotive, Bypass, Decoupling
Capacitance :
0.022µF
KEMET C2220C223KGRACAUTO
SMD Auto X7R HV 0.022μF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Low ESL, High Voltage Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)