C2220C151KHGAC7800
Mfr.Part #
C2220C151KHGAC7800
Package / Case
2220 (5750 Metric)
Description
CAP CER 150PF 3KV C0G/NP0 2220
Stock
697
In Stock :
697
Feature :
Low ESL, High Voltage
Thickness (Max) :
0.071 1.80mm
Package / Case :
2220 (5750 Metric)
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Series :
SMD Comm C0G HV
Factory Lead Time :
10 Weeks
Capacitance :
150pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
3000V 3kV
Applications :
GENERAL PURPOSE
Published :
2011
Pbfree Code :
yes
KEMET C2220C151KHGAC7800
SMD Comm C0G HV 150pF 3000V 3kV Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Low ESL, High Voltage Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)