C2220C106M5R2CAUTO
Mfr.Part #
C2220C106M5R2CAUTO
Package / Case
Stacked SMD, 2 J-Lead
Description
CAP CER 10UF 50V X7R SMD
Series :
KPS SMD Auto X7R
Factory Lead Time :
10 Weeks
Terminal Shape :
J BEND
Termination :
SMD/SMT
ECCN Code :
EAR99
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.236Lx0.197W 6.00mmx5.00mm
Packing Method :
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
Case Code (Metric) :
Published :
Lead Style :
J-Lead
Package / Case :
Stacked SMD, 2 J-Lead
Capacitance :
10μF
Dielectric Material :
Ceramic
JESD-609 Code :
e3
Feature :
Low ESL (Stacked)
Thickness (Max) :
0.217 5.50mm
Ratings :
AEC-Q200
Operating Temperature :
-55°C~125°C
HTS Code :
Voltage - Rated DC :
50V
Pbfree Code :
yes
Height :
5mm
Case Code (Imperial) :
Length :
6mm
Temperature Characteristics Code :
X7R
Multilayer :
Tape and Reel (TR)
Number of Terminations :
2
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Surface Mount :
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
KEMET C2220C106M5R2CAUTO
KPS SMD Auto X7R 10μF Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.236Lx0.197W 6.00mmx5.00mm -55°C~125°C 2 Terminations Low ESL (Stacked) Surface Mount, MLCC Stacked SMD, 2 J-Lead