C2012JB0J336M125AC
Mfr.Part #
C2012JB0J336M125AC
Description
CAP CER 33UF 6.3V JB 0805
Capacitance :
33μF
Thickness :
1.4478mm
Case Code (Metric) :
Temperature Coefficient :
JB
Published :
Temperature Characteristics Code :
JB
GENERAL PURPOSE
Factory Lead Time :
12 Weeks
Voltage - Rated DC :
6.3V
Dielectric Material :
Ceramic
Height :
1.25mm
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
Length :
2mm
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 1 month ago)
Case Code (Imperial) :
Feature :
Low ESL
Termination :
SMD/SMT
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-25°C~85°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Lead Free :
Lead Free
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm