C1825C621MZGAC7800
Mfr.Part #
C1825C621MZGAC7800
Package / Case
1825 (4564 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 620PF 2.5KV NP0 1825
Package / Case :
1825 (4564 metric)
Height - Seated (Max) :
Base Product Number :
C1825C
Size / Dimension :
0.177 L x 0.252 W (4.50mm x 6.40mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Applications :
GENERAL PURPOSE
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Failure Rate :
Capacitance :
620 pF
Voltage - Rated :
2500V (2.5kV)
Ratings :
Lead Style :
Features :
Low ESL, High Voltage
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Tolerance :
±20%
Series :
SMD Comm C0G HV
Thickness (Max) :
0.061 (1.55mm)
Lead Spacing :
Product Status :
Active
Package :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
C1825C621MZGAC7800
KEMET C1825C621MZGAC7800
SMD Comm C0G HV 1825 4564Metric Ceramic Capacitor 0.177L x 0.252W 4.50mm x 6.40mm C0G NP0 ±20% 620pF