C1825C334M1RAC7800
Mfr.Part #
C1825C334M1RAC7800
Description
CAP CER 0.33UF 100V X7R 1825
Ceramic Capacitors
Radiation Hardening :
No
Tolerance :
20%
Height :
1.1mm
Max Operating Temperature :
125°C
Length :
4.5mm
Capacitance :
330nF
Dielectric :
X7R
Mount :
Surface Mount
Depth :
6.4mm
Package / Case :
Voltage - Rated DC :
100V
Pbfree Code :
yes
RoHS Status :
RoHS Compliant
Min Operating Temperature :
-55°C
Dielectric Material :
Ceramic
KEMET C1825C334M1RAC7800
330nF Ceramic Capacitor 20% 1825
C1825C334M1RAC7800 Overview
A higher operating temperature is required to achieve stable operation.This device can operate on voltage - Rated DC of 100V.
C1825C334M1RAC7800 Features
with the voltage - Rated DC of 100V