C0603X5R823MDTS
Mfr.Part #
C0603X5R823MDTS
Manufacturer
ICM
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Description
CAP CER 0.082UF 10V X5R 0201
Manufacturer :
ICM
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Height - Seated (Max) :
Product Status :
Active
Voltage - Rated :
10V
Thickness (Max) :
0.013" (0.33mm)
Series :
C0603X5R
Lead Style :
Lead Spacing :
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Ratings :
Tolerance :
±20%
Failure Rate :
Temperature Coefficient :
X5R
Size / Dimension :
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C
Applications :
GENERAL PURPOSE
Capacitance :
0.082 µF
Package :
Tape and Reel (TR)
Features :
Datasheets
C0603X5R823MDTS
ICM C0603X5R823MDTS
C0603X5R 0.082 μF 10V Ceramic Capacitor ±20% X5R 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) -55°C ~ 85°C Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)