C0603C-100NJ1T2
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
C0603C-100NJ1T2
Manufacturer
API Delevan
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 100NH 300MA 750MOHM SM
Manufacturer :
API Delevan
Product Category :
Fixed Inductors
Number of Terminations :
2
Packing Method :
TR, Embossed, 7 Inch
Quality Factor-Min (at L-nom) :
34
Mounting Type :
Surface Mount
Inductance :
100nH
Factory Lead Time :
15 Weeks
Construction :
RECTANGULAR
Surface Mount :
yes
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height Seated (Max) :
0.040 1.02mm
Series :
C0603
Number of Functions :
1
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Test Frequency :
150MHz
Type :
Wirewound
DC Resistance (DCR) :
750mOhm Max
Current Rating (Amps) :
300mA
Material - Core :
Ceramic
Frequency - Self Resonant :
1.4GHz
Q @ Freq :
34 @ 150MHz
ECCN Code :
EAR99
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Shielding :
Unshielded
Rated Current-Max :
0.3A
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Size / Dimension :
0.071Lx0.047W 1.80mmx1.20mm
Terminal Placement :
DUAL ENDED
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±5%
Terminal Shape :
ONE SURFACE
Inductance Frequency - Test :
150MHz
HTS Code :
Datasheets
C0603C-100NJ1T2
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD