C0603X5R682KCTS
Mfr.Part #
C0603X5R682KCTS
Manufacturer
ICM
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Description
CAP CER 6800PF 6.3V X5R 0201
Manufacturer :
ICM
Thickness (Max) :
0.013" (0.33mm)
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Package :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C
Tolerance :
±10%
Product Status :
Active
Features :
Failure Rate :
Lead Style :
Lead Spacing :
Size / Dimension :
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max) :
Capacitance :
6800 pF
Voltage - Rated :
6.3V
Series :
C0603X5R
Ratings :
Temperature Coefficient :
X5R
Applications :
GENERAL PURPOSE
Datasheets
C0603X5R682KCTS
ICM C0603X5R682KCTS
C0603X5R 6800 pF 6.3V Ceramic Capacitor ±10% X5R 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) -55°C ~ 85°C Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)