C0603NP0680GFTS
Mfr.Part #
C0603NP0680GFTS
Manufacturer
ICM
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 68PF 25V C0G/NP0 0201
Manufacturer :
ICM
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Voltage - Rated :
25V
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Capacitance :
68 pF
Thickness (Max) :
0.013" (0.33mm)
Tolerance :
±2%
Failure Rate :
Datasheets
C0603NP0680GFTS
ICM C0603NP0680GFTS
68 pF 25V Ceramic Capacitor ±2% C0G, NP0 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)