C0603NP0471GFTS
Mfr.Part #
C0603NP0471GFTS
Manufacturer
ICM
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 470PF 25V C0G/NP0 0201
Manufacturer :
ICM
Product Category :
Ceramic Capacitors
Series :
C0603NP0_S
Height - Seated (Max) :
Capacitance :
470 pF
Voltage - Rated :
25V
Size / Dimension :
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Applications :
GENERAL PURPOSE
Package :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Thickness (Max) :
0.013" (0.33mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Tolerance :
±2%
Lead Spacing :
Ratings :
Datasheets
C0603NP0471GFTS
ICM C0603NP0471GFTS
C0603NP0_S 470 pF 25V Ceramic Capacitor ±2% C0G, NP0 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)