C0603NP0300GGTS
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
C0603NP0300GGTS
Manufacturer
ICM
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 30PF 50V C0G/NP0 0201
Manufacturer :
ICM
Product Category :
Ceramic Capacitors
Thickness (Max) :
0.013" (0.33mm)
Applications :
GENERAL PURPOSE
Height - Seated (Max) :
Size / Dimension :
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Product Status :
Active
Capacitance :
30 pF
Lead Style :
Tolerance :
±2%
Voltage - Rated :
50V
Lead Spacing :
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Features :
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Failure Rate :
Ratings :
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Datasheets
C0603NP0300GGTS
ICM C0603NP0300GGTS
30 pF 50V Ceramic Capacitor ±2% C0G, NP0 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)