C0603NP0300GFTS
Mfr.Part #
C0603NP0300GFTS
Manufacturer
ICM
Description
CAP CER 30PF 25V C0G/NP0 0201
Manufacturer :
ICM
Product Category :
Ceramic Capacitors
Lead Style :
Lead Spacing :
Package :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±2%
Voltage - Rated :
25V
Ratings :
Capacitance :
30 pF
Failure Rate :
Product Status :
Active
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Thickness (Max) :
0.013" (0.33mm)
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Series :
C0603NP0_S
Height - Seated (Max) :
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Features :
Size / Dimension :
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Datasheets
C0603NP0300GFTS
ICM C0603NP0300GFTS
C0603NP0_S 30 pF 25V Ceramic Capacitor ±2% C0G, NP0 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)