C0603C0G101-100JNE-CT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
C0603C0G101-100JNE-CT
Manufacturer
Venkel LTD
Description
CAP CER 10PF 100V C0G/NP0 0603
Manufacturer :
Venkel LTD
Product Category :
Ceramic Capacitors
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Product Status :
Active
Package :
Tape and Reel (TR)
Features :
Height - Seated (Max) :
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Voltage - Rated :
100V
Series :
C
Thickness (Max) :
0.036" (0.91mm)
Ratings :
Tolerance :
±5%
Applications :
GENERAL PURPOSE
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Capacitance :
10 pF
Venkel LTD C0603C0G101-100JNE-CT
C 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063 L x 0.031 W 1.60mm x 0.80mm C0G NP0 ±5% 10pF