BZY55C4V7 RYG
Mfr.Part #
BZY55C4V7 RYG
Description
DIODE ZENER 4.7V 500MW 0805
Working Test Current :
5mA
Power Dissipation-Max :
0.5W
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
4.7V
Voltage Tol-Max :
2%
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
Impedance-Max :
70Ohm
Tolerance :
±5%
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
Factory Lead Time :
26 Weeks
Current - Reverse Leakage @ Vr :
500nA @ 1V
Reference Voltage :
4.7V