BTFW26P-3SBTAE1LF
Mfr.Part #
BTFW26P-3SBTAE1LF
Description
CONN PLUG 26POS SMD GOLD
Option :
GENERAL PURPOSE
Filter Feature :
No
Feature :
Board Guide, Solder Retention
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
IEC Conformance :
No
MIL Conformance :
Mixed Contacts :
Total Number of Contacts :
26
Height Above Board :
0.295 7.50mm
Connector Type :
Plug, Center Strip Contacts
DIN Conformance :
Contact Gender :
Male
Number of Positions :
26
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Pitch :
0.039 1.00mm
Mount :
Surface Mount
Contact Finish :
Gold
Mounting Type :
Surface Mount
Datasheets
BTFW26P-3SBTAE1LF
Plug, Center Strip Contacts Tape & Reel (TR) 2 Rows 0.039 1.00mm Surface Mount 26 Positions BTFW Gold