BTFW10P-3SSTAE1LF
Mfr.Part #
BTFW10P-3SSTAE1LF
Description
CONN PLUG 10POS SMD GOLD
Contact Finish :
Gold
2
Published :
Connector Type :
Plug, Center Strip Contacts
Pitch :
0.039 1.00mm
Feature :
Solder Retention
Mounting Type :
Surface Mount
Height Above Board :
0.295 7.50mm
Mount :
Surface Mount
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Number of Positions :
10
Datasheets
BTFW10P-3SSTAE1LF
Plug, Center Strip Contacts Tape & Reel (TR) 2 Rows 0.039 1.00mm Surface Mount 10 Positions BTFW Gold