BTFW24R-3RD7LF
Mfr.Part #
BTFW24R-3RD7LF
Description
CONN RCPT 24POS R/A TIN
Factory Lead Time :
10 Weeks
Mounting Type :
Through Hole, Right Angle
Pitch :
0.039 1.00mm
Packaging :
Tray
Height Above Board :
0.299 7.60mm
Connector Type :
Receptacle, Outer Shroud Contacts
Number of Positions :
24
Contact Finish :
Tin
Mount :
Through Hole
Feature :
Board Lock
Contact Plating :
Tin
Datasheets
BTFW24R-3RD7LF
Receptacle, Outer Shroud Contacts Tray 2 Rows 0.039 1.00mm Through Hole, Right Angle 24 Positions BTFW Tin