BTFW12P-3SBTE1LF
Mfr.Part #
BTFW12P-3SBTE1LF
Description
CONN PLUG 12POS SMD TIN
Pitch :
0.039 1.00mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mount :
Surface Mount
Connector Type :
Plug, Center Strip Contacts
Mounting Type :
Surface Mount
Contact Finish :
Tin
Feature :
Board Guide, Solder Retention
Series :
BTFW
Published :
Height Above Board :
0.295 7.50mm
Number of Positions :
12
Datasheets
BTFW12P-3SBTE1LF
Plug, Center Strip Contacts Tape & Reel (TR) 2 Rows 0.039 1.00mm Surface Mount 12 Positions BTFW Tin