BSI06810R00FA18
Mfr.Part #
BSI06810R00FA18
Resistance :
10Ohm
Packaging :
Tape and Box (TB)
Max Operating Temperature :
275°C
Tolerance :
1%
Length :
15mm
Diameter :
5.6mm
Temperature Coefficient :
300 ppm/°C
Power Rating :
3W
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
BSI06810R00FA18
Vishay / Sfernice BSI06810R00FA18
Through Hole 10Ohm, Wirewound,