BSI058100R0FA00
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
BSI058100R0FA00
Manufacturer
Vishay / Sfernice
Package / Case
Molded
Datasheet
Download
Description
RES WW AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Sfernice
Product Category :
Through Hole Resistors
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Packaging :
Tape and Box (TB)
Min Operating Temperature :
-55°C
Diameter :
2.4mm
Length :
6.5mm
Contact Plating :
Copper, Silver, Tin
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Max Operating Temperature :
275°C
Temperature Coefficient :
300 ppm/°C
Tolerance :
1%
Mount :
Through Hole
Composition :
Wirewound
Package / Case :
Molded
Power Rating :
1W
Radiation Hardening :
No
Resistance :
100Ohm
Datasheets
BSI058100R0FA00
Vishay / Sfernice BSI058100R0FA00
Through Hole 100Ohm, Wirewound,