BSI058R7500JA00
Mfr.Part #
BSI058R7500JA00
Power Rating :
1W
Temperature Coefficient :
100 ppm/°C
Diameter :
2.4mm
Length :
6.5mm
Max Operating Temperature :
275°C
Radiation Hardening :
No
Tolerance :
5%
Resistance :
750mOhm
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
BSI058R7500JA00
Vishay / Sfernice BSI058R7500JA00
Through Hole 750mOhm, Wirewound,