BMRB000505182R2MA1
Mfr.Part #
BMRB000505182R2MA1
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) :
6.5A
DC Resistance (DCR) :
35mOhm Max
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Size / Dimension :
0.224" L x 0.213" W (5.70mm x 5.40mm)
Height - Seated (Max) :
0.071" (1.80mm)
Current Rating (Amps) :
5 A
Inductance :
2.2 µH
Tolerance :
±20%
Chilisin Electronics BMRB000505182R2MA1
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD