BMRB000505181R5MB1
Mfr.Part #
BMRB000505181R5MB1
Inductance :
1.5 µH
Q @ Freq :
Current Rating (Amps) :
6.2 A
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.213" L x 0.205" W (5.40mm x 5.20mm)
Current - Saturation (Isat) :
9A
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR) :
28mOhm Max
Height - Seated (Max) :
0.071" (1.80mm)
Chilisin Electronics BMRB000505181R5MB1
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD