BMRB000505181R0MA1
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
BMRB000505181R0MA1
Manufacturer
Chilisin Electronics
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
INDUCTOR POWER
Manufacturer :
Chilisin Electronics
Product Category :
Fixed Inductors
Ratings :
Tolerance :
±20%
DC Resistance (DCR) :
17mOhm Max
Supplier Device Package :
Features :
Frequency - Self Resonant :
Current Rating (Amps) :
8 A
Shielding :
Shielded
Package :
Tape and Reel (TR)
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
Nonstandard
Series :
BMRX
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Type :
Molded
Size / Dimension :
0.224" L x 0.213" W (5.70mm x 5.40mm)
Q @ Freq :
Height - Seated (Max) :
0.071" (1.80mm)
Product Status :
Active
Material - Core :
Current - Saturation (Isat) :
9A
Inductance :
1 µH
Chilisin Electronics BMRB000505181R0MA1
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD