BLF8G24LS-100VU
Mfr.Part #
BLF8G24LS-100VU
Package / Case
SOT-1244B
Description
RF FET LDMOS 65V 18DB SOT1244B
Stock
44
In Stock :
44
Voltage - Rated :
65V
Current - Test :
900mA
JESD-30 Code :
R-CDFP-F6
Voltage - Test :
28V
DS Breakdown Voltage-Min :
65V
Transistor Element Material :
SILICON
Number of Elements :
1
Transistor Application :
AMPLIFIER
Package / Case :
SOT-1244B
Number of Terminations :
6
Reference Standard :
IEC-60134
Reach Compliance Code :
Unknown
Case Connection :
SOURCE
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
Transistor Type :
LDMOS
Configuration :
Single
Terminal Position :
Dual
Peak Reflow Temperature (Cel) :
NOT SPECIFIED
Factory Lead Time :
13 Weeks
Gain :
18dB
Frequency :
2.3GHz~2.4GHz
Polarity/Channel Type :
N-Channel
ECCN Code :
EAR99
Published :
2014
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Surface Mount :
yes
FET Technology :
METAL-OXIDE SEMICONDUCTOR
Operating Mode :
ENHANCEMENT MODE
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power - Output :
25W