BK0603LL330-T
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
BK0603LL330-T
Manufacturer
TAIYO YUDEN
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Datasheet
Download
Description
FERRITE BEAD 33 OHM 0201 1LN
Manufacturer :
TAIYO YUDEN
Product Category :
Ferrite Beads and Chips
Frequency :
100MHz
Shielding :
Unshielded
Series :
BK
Lead Free :
Lead Free
REACH SVHC :
No SVHC
Case Code (Metric) :
Construction :
Chip Bead
Width :
0.3mm
Mount :
Surface Mount
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Core Material :
Ferrite
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Test Frequency :
100MHz
Case Code (Imperial) :
Published :
Impedance @ Frequency :
33Ohm @ 100MHz
Pbfree Code :
yes
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Mounting Type :
Surface Mount
Tolerance :
25%
Depth :
330μm
Number of Lines :
1
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
13 Weeks
Length :
0.6mm
Impedance :
33Ohm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
DC Resistance (DCR) (Max) :
550mOhm
Halogen Free :
Halogen Free
ECCN Code :
EAR99
Max DC Current :
150mA
Number of Functions :
1
HTS Code :
Termination :
SMD/SMT
Height :
300μm
Packing Method :
Tape and Reel
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Datasheets
BK0603LL330-T
TAIYO YUDEN BK0603LL330-T
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 200 MOHM 0603 1LN
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 1 KOHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 30 OHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 600 OHM 0402 1LN
    FERRITE BEAD 220 OHM 0402 1LN