BK0603HM471-T
Mfr.Part #
BK0603HM471-T
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Description
FERRITE BEAD 470 OHM 0201 1LN
Ferrite Beads and Chips
Packing Method :
Tape and Reel
Series :
BK
Max DC Current :
100mA
Impedance @ Frequency :
470Ohm @ 100MHz
Case Code (Imperial) :
Case Code (Metric) :
Width :
0.3mm
Published :
Height :
300μm
Length :
0.6mm
Termination :
SMD/SMT
DC Resistance (DCR) (Max) :
1.05Ohm
Depth :
330μm
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Shielding :
Unshielded
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Lead Free :
Lead Free
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Halogen Free :
Halogen Free
Construction :
Chip Bead
Operating Temperature :
-55°C~125°C
ECCN Code :
EAR99
Factory Lead Time :
13 Weeks
Impedance :
470Ohm
Number of Functions :
1
HTS Code :
Core Material :
Ferrite
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Surface Mount
Pbfree Code :
yes
Mount :
Surface Mount
Tolerance :
25%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Test Frequency :
100MHz
Datasheets
BK0603HM471-T
TAIYO YUDEN BK0603HM471-T
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 200 MOHM 0603 1LN
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 1 KOHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 30 OHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 600 OHM 0402 1LN
    FERRITE BEAD 220 OHM 0402 1LN