BK0603HM600-T
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
BK0603HM600-T
Manufacturer
TAIYO YUDEN
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Datasheet
Download
Description
FERRITE BEAD 60 OHM 0201 1LN
Stock
41
In Stock :
41
Manufacturer :
TAIYO YUDEN
Product Category :
Ferrite Beads and Chips
Shielding :
Unshielded
Factory Lead Time :
13 Weeks
DC Resistance (DCR) (Max) :
250mOhm
ECCN Code :
EAR99
Mounting Type :
Surface Mount
Pbfree Code :
yes
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Impedance @ Frequency :
60Ohm @ 100MHz
Tolerance :
25%
Rated Current :
0.2A
Width :
0.3mm
Series :
BK
Number of Functions :
1
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Lead Free :
Lead Free
Published :
2006
Length :
0.6mm
Case Code (Metric) :
0603
Construction :
Chip Bead
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packing Method :
Tape and Reel
Impedance :
60Ohm
Core Material :
Ferrite
Mount :
Surface Mount
Number of Lines :
1
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Depth :
330μm
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Termination :
SMD/SMT
Test Frequency :
100MHz
Height :
300μm
Max DC Current :
200mA
Halogen Free :
Halogen Free
Case Code (Imperial) :
HTS Code :
Datasheets
BK0603HM600-T
TAIYO YUDEN BK0603HM600-T
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 200 MOHM 0603 1LN
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 1 KOHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 30 OHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 600 OHM 0402 1LN
    FERRITE BEAD 220 OHM 0402 1LN