BK0603HS330-T
Mfr.Part #
BK0603HS330-T
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Description
FERRITE BEAD 33 OHM 0201 1LN
Stock
721
In Stock :
721
Ferrite Beads and Chips
Rated Current :
0.5A
Published :
2011
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Case Code (Metric) :
0603
Construction :
Chip Bead
Impedance @ Frequency :
33Ohm @ 100MHz
ECCN Code :
EAR99
Width :
0.3mm
DC Resistance (DCR) (Max) :
70mOhm
Pbfree Code :
yes
Impedance :
33Ohm
Factory Lead Time :
13 Weeks
Height :
300μm
Lead Free :
Lead Free
HTS Code :
Length :
0.6mm
Shielding :
Unshielded
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Series :
BK
Resistance :
33Ohm
Mounting Type :
Surface Mount
Depth :
330μm
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Mount :
Surface Mount
Number of Functions :
1
Halogen Free :
Halogen Free
Tolerance :
25%
Termination :
SMD/SMT
Case Code (Imperial) :
Packing Method :
Tape and Reel
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Test Frequency :
100MHz
Max DC Current :
500mA
Operating Temperature :
-55°C~125°C
JESD-609 Code :
e3
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Core Material :
Ferrite
Datasheets
BK0603HS330-T
TAIYO YUDEN BK0603HS330-T
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 200 MOHM 0603 1LN
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 1 KOHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 30 OHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 600 OHM 0402 1LN
    FERRITE BEAD 220 OHM 0402 1LN