B86305L0046R000
Mfr.Part #
B86305L0046R000
Description
LINE FILTER 520VAC 46A CHASS
Power Line Filter Modules
Applications :
GENERAL PURPOSE
Frequency - Operating :
50/60Hz
Configuration :
Single Stage
Operating Temperature :
-25°C ~ 100°C
Filter Type :
Three Phase (Delta)
Min Operating Temperature :
-25°C
Approvals :
Max Operating Temperature :
100°C
Current :
46A
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 2 months ago)
Series :
B86305
Termination :
Terminal Block
Mounting Type :
Chassis Mount
Voltage - Rated DC :
Mount :
Chassis Mount
RoHS Status :
RoHS Compliant
Inductance :
640 μH
Termination Style :
Terminal Block
Voltage - Rated AC :
520V
Datasheets
B86305L0046R000
  • SCHURTER
    LINE FILTER 125/250VAC 6.5A TH
  • Delta Electronics
    LINE FILTER 115/250VAC 3A CHAS
  • Delta Electronics
    LINE FILTER 75VAC 7A SMD
  • Schaffner EMC, Inc.
    LINE FILTER 250VAC 3A TH