B82498F3560G000
Mfr.Part #
B82498F3560G000
Package / Case
Nonstandard
Description
FIXED IND 56NH 600MA 140MOHM SMD
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Type :
Wirewound
Frequency - Self Resonant :
1.7GHz
Tolerance :
±2%
Current Rating (Amps) :
600mA
Mounting Type :
Surface Mount
Inductance :
56nH
Package / Case :
Nonstandard
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Inductance Frequency - Test :
200MHz
Q @ Freq :
60 @ 500MHz
Factory Lead Time :
8 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Shielding :
Unshielded
Material - Core :
Ceramic
Operating Temperature :
-55°C~125°C
DC Resistance (DCR) :
140mOhm Max
Series :
SIMID
Size / Dimension :
0.091Lx0.067W 2.30mmx1.70mm
Published :
Height Seated (Max) :
0.055 1.40mm
Supplier Device Package :
0805 (2012 Metric)
Datasheets
B82498F3560G000
EPCOS (TDK) B82498F3560G000
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD